We wrześniu obchodziliśmy Europejski Tydzień Sportu, który trwał w dniach 23-30 września. Nauczyciele wychowania fizycznego postanowili zorganizować w tym czasie mnóstwo atrakcji o charakterze rekreacyjnym, które oprócz tego były ciekawą formą rozgrzewki i przygotowania organizmów do wzmożonego wysiłku fizycznego na lekcjach wychowania fizycznego po błogim, wakacyjnym lenistwie. Na lekcjach odbyły się pogadanki na temat zdrowego trybu życia i żywienia, zorganizowano także ulubione przez dzieci rolkowisko. Uczniowie przy muzyce doskonalili swoją technikę jazdy na rolkach. Nauczyciele zaplanowali również kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, który mieli przeprowadzić ratownicy medyczni. W trakcie oczekiwania na specjalistów otrzymaliśmy wiadomość, że niestety ratownicy musieli podjąć prawdziwą akcję ratowniczą i nie mogli do nas przyjechać. Pokazy zostaną zorganizowane w innym terminie.