Szanowni Państwo, Kochani Uczniowie,

zrobiliśmy - kolejny raz - piękną rzecz. Podzieliliśmy się kawałkiem siebie, czyli tym, co najważniejsze – dobrem. W tym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy w naszej szkole akcję Mała Gwiazdka Fundacji im. Julki Bonk „Walcz o mnie”. Fundacja zajmuje się pomocą dzieciom niepełnosprawnym i organizuje m.in. grudniowo akcję wspierającą leczenie i rehabilitację podopiecznych. Polega ona na zbiórce materiałów higienicznych i najpotrzebniejszych rzeczy. Spośród podopiecznych wybraliśmy rodzeństwo spod Częstochowy – podwójna niepełnosprawność w jednym domu to ogromna tragedia, ale i duże wyzwanie (szczególnie dla rodziców dzieci). Postanowiliśmy podzielić się dobrem, poprosiliśmy koordynatorów akcji o listę potrzebnych rzeczy. Zbiórka darów trwała dwa tygodnie i przerosła najśmielsze oczekiwania! W tym miejscu warto pokusić się o liczby, bo one znaczą i są dowodem Państwa hojności, empatii i życzliwości. Zebraliśmy: 28 paczek pampersów, 29 płynów (do prania, płukania, do kąpieli), 15 opakowań podkładów higienicznych, 145 paczek chusteczek nawilżanych, 7 proszków, 2 kocyki, słodkości i karton pomocy aptecznych. Dodatkowo na konto rodzeństwa wpłynęło także 300 złotych.

Rodzice Kubusia i Patrycji, nie kryjąc wzruszenia, wystosowali w naszą stronę w mediach społecznościowych przepiękne podziękowania. Oto one: „Dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz osobom, które pomagały w organizacji Małej Gwiazdki. Pani Natalii Szafrańskiej, Jej wspaniałym uczniom oraz mieszkańcom Kietrza. Niech to dobro do Was wróci. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt Bożego Narodzenia”.

Te podziękowania należą się Państwu. Szczególnie i przede wszystkim. Jesteśmy wzruszeni i dumni, że przyświeca Państwu - w tej zabieganej codzienności -  idea, że prawdziwie piękne jest to, co czyni człowieka lepszym. I, że wpajają to Państwo swoim dzieciom, a naszym uczniom. DZIĘKUJEMY.

Koordynator: Natalia Szafrańska
       z wolontariuszami PSP 15