Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele!

Nasza szkoła przyłącza się do ogólnopolskiej akcji „Misie Ratownisie” organizowanej przez Fundację Wsparcie 112. Celem akcji jest zebranie oraz przekazanie pluszaków do jednostek Straży Pożarnych, zespołów Ratownictwa Medycznego i innych służb, które mają być wsparciem dla najmłodszych w trudnych chwilach
 – na przykład wypadkach drogowych.

Miś-Ratowniś w świadomości dziecka kształci domowe ciepło, bezpieczeństwo, czułą i serdeczną bliskość rodziców, czyli wszystko to, co traci ono w wyniku np. nieszczęśliwego wypadku. Dlatego w sytuacjach, kiedy potrzebne jest znalezienie zastępczego źródła oparcia, skupienie/odwrócenie uwagi czy nawiązanie kontaktu z dzieckiem, pluszak może okazać się bardzo użyteczny! Każde dziecko zabiera misia do domu, dlatego potrzeba ich bardzo dużo!

Do boju, Piętnastko!

Jeśli masz w domu maskotki, których już nie używasz, podaruj je na tę cudowną akcję. W dniach

13-20.01.2020r. (od poniedziałku do poniedziałku) przeprowadzamy w naszej szkole zbiórkę pluszaków. Maskotki mogą być nowe lub używane, ważne, by nie były zniszczone, czy brudne. Można je składać w pokojach nauczycielskich (PSP 15, PSP 29) oraz na portierni w PSP 15.

Przyczyńmy się do uśmiechu dzieci. Tak niewiele trzeba, a tak dużo można.

Koordynator akcji: Natalia Szafrańska
z wolontariuszami PSP 15