Już po raz kolejny zorganizowaliśmy w naszej szkole akcję pt. „PAŹDZIERNIK miesiącem prawidłowo spakowanego tornistra”. Podczas tej imprezy uczniowie wszystkich zostali uświadomieni klas na lekcjach wychowawczych, jakie skutki niesie za sobą obciążanie kręgosłupa oraz nieprawidłowe noszenie plecaka. Zostały także przypomniane rozwiązania, które na trwałe wyeliminują problem zbyt ciężkich tornistrów oraz wpłyną na zmniejszenie wagi tornistrów noszonych przez uczniów. Zajęcia odbywały się w formie: pogadanek, dyskusji, warsztatów prawidłowego pakowania tornistra, ważenia tornistrów, prac plastycznych. Uczniowie mieli za zadanie zważyć swój plecak, a następnie sprawdzić, czy mają  prawidłową wagę tornistra w stosunku do masy swojego ciała.