„Tradycje Opolszczyzny” to temat jednego z projektów realizowanych na lekcjach wiedzy o społeczeństwie. Uczniowie, podczas jego realizacji, mogli wykorzystać własne pomysły. W wyniku tego powstały m.in. wesołe przepisy na tradycyjne dania regionu opolskiego, obrazowe opisy wszelakich tradycji, a także pokaz opolskiej porcelany i tradycyjnych kroszonek. Klasa 8 b pokusiła się nawet o przygotowanie dla całej klasy degustacji m.in. kołaczy opolskich. Poniżej prezentujemy „mały program kulinarny”, który nakręcili Kuba i Kacper, uwieczniając swoje działania. Jeśli jest w naszej szkole ktoś, kto jeszcze nie wie, jak z powodzeniem upiec tradycyjny opolski kołacz, to koniecznie musi zapoznać się z poniższym filmem! Życzymy powodzenia i smacznego!