21 marca, oprócz pierwszego dnia wiosny, obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Kolorowej Skarpetki”. Kolorowe skarpetki założone nie do pary były wyrazem radości, tolerancji i akceptacji oraz solidarności z osobami z zespołem Downa. Drobne gesty mają znaczenie, dlatego cieszymy się, że nasi uczniowie tak licznie przyłączyli się do akcji. Ponadto w tym dniu jedna z klas pierwszych miała okazję uczestniczyć w warsztatach z wykorzystaniem długopisów 3D zakupionych w tym roku szkolnym w ramach programu Aktywna Tablica 2022-2024. To nowoczesne narzędzie dydaktyczne kształci precyzję i dokładność, uczy planowania i organizacji działań oraz motywuje do realizacji własnych pomysłów. Już po jednej godzinie lekcyjnej każdy uczeń mógł wziąć do ręki stworzoną przez siebie oryginalną kolorową skarpetkę. Było dużo dobrej zabawy.