Uczniowie, nauczyciele i rodzice naszej szkoły włączyli się aktywnie w tegoroczną kwestę na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej przeprowadzoną przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Już w piątek uczestniczyliśmy w spotkaniu wolontariuszy w Miejskim Domu Kultury w Opolu, tam poznaliśmy tajniki postępowania w niedzielę, poczuliśmy klimat i otrzymaliśmy motywacyjne nagranie od prezesa fundacji – Jerzego Owsiaka. W niedzielę, pełni gotowości, wczesnym rankiem pojawiliśmy się na wspólnym zdjęciu wolontariuszy, następnie z puszkami i identyfikatorami wyruszyliśmy w miasto i na obrzeża.

Dzień, w którym grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy był niesamowity. Oprócz Opola rozgrzanego do czerwoności rozdawanymi sercami, mogliśmy zobaczyć tysiące uśmiechniętych twarzy, tysiące gestów w stronę chorujących dzieci i tysiące gestów wobec opolskich wolontariuszy (w tym wolontariuszy Piętnastki). To niesamowite doświadczenie móc dzielić się dobrem z innymi. Wielokrotnie spotykaliśmy się na ulicach miasta, zamieniliśmy słowo z Panem Prezydentem Opola, wymienialiśmy się refleksjami, rozmawialiśmy o magii, która wydarzała się na naszych oczach.

Mieliśmy też czas, by coś zjeść, ogrzać się w miejscach, które zgłosiły swoją gotowość na przyjęcie wolontariuszy. Miła była możliwość posiedzenia przy kawie czy herbacie i wymiana refleksji, spostrzeżeń oraz wzajemne podnoszenie puszek, by sprawdzić, która cięższa. To nie był wyścig, to był wyraz ogromnej motywacji, wsparcia i determinacji, bo nie przeszkadzało nam nic, nawet mróz.

Dziękujemy rodzicom, nauczycielom, ale przede wszystkim dzieciom za niesamowitą energię i przyczynienie się do zebrania rekordowej kwoty: PONAD DWUDZIESTU PIĘCIU TYSIĘCY ZŁOTYCH!

To bez najmniejszego wahania kolejny powód do dumy, że mamy tak otwartych na potrzeby drugiego człowieka uczniów!

Jesteście Wielcy, przez duże „W” nawet w środku zdania.

Natalia Szafrańska