W ramach konkursu Opolskie EkoGranty w naszej szkole odbyły się Ekologiczne Zawody Sportowe zorganizowane przez zespół nauczycieli wychowania fizycznego. W tym dniu klasy czwarte brały udział w zabawach ruchowych  z wykorzystaniem surowców wtórnych: makulatury (kartonów, pudełek, gazet, papieru), plastiku (zakrętek, butelek po napojach), metalu (puszek, kapsli) oraz bioodpadów (łupinki od orzechów, obierki po jabłkach) i ogólnych (buty, naczynia kuchenne). Startowali w różnych konkurencjach, m.in.:

1.    Sztafeta z wykorzystaniem rolek po ręcznikach papierowych.
           2.    Kręgle - strącanie gumową piłką wież z butelek plastikowych.
           3.    Przenoszenie pudełka po pizzy na rolce z papieru.
           4.    Segregacja odpadów do właściwych pojemników.
           5.    Slalom miedzy butelkami.
           6.    Tor przeszkód – prowadzenie ziemniaka kijem od unihokeja w slalomie.

Dzieci podejmowały aktywność ruchową oraz uczyły się przez zabawę, by dbać o środowisko.Wszystkie drużyny zostały zwycięzcami i na koniec czekał ich przepyszny, zdrowy poczęstunek w postaci owoców i warzyw.