„Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. […] Jej celem jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka)”[1].

W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła pozyskała wiele nowych pomocy dydaktycznych z zakresu IT, w tym m. in. zestaw czternastu Genibotów  (czyt. dżinibotów) z dużym pakietem akcesoriów do kodowania off- i online oraz 16 sztuk okularów do wirtualnej rzeczywistości ClassVR z kontrolerami ręcznymi, oprogramowaniem oraz zasobem wirtualnych materiałów dydaktycznych.  Wśród nich są setki obrazów sferycznych oraz dziesiątki filmów 360° i modeli 3D, które stanowią świetne uzupełnienie treści podstawy programowej z większości przedmiotów.

Dzięki wykorzystaniu, podczas wybranych lekcji, tak nowoczesnej i bardzo atrakcyjnej dla dzieci w każdym wieku technologii nasi uczniowie będą mogli jeszcze bardziej efektywnie uczyć się poprzez eksperymentowanie oraz zdobywać i utrwalać w ten sposób praktyczne umiejętności, świetnie się przy tym bawiąc.

-------------------

[1] https://www.gov.pl/web/laboratoria