W ramach projektu “Szuflady Szymborskiej” klasa 7a wzięła udział w świetnych warsztatach. Uczniowie tworzyli kolaże (po wcześniejszym wprowadzeniu na temat kolażu i radosnej twórczości Szymborskiej), łącząc siły z klasą 2 z Zespołu Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa, na wzór pocztówek, które robiła Szymborska. Poetka obdarowywała znajomych swoimi pracami, podważając rynek pocztówkowy w Polsce (były dla niej niewystarczające).
     Dzięki temu spotkaniu nasi uczniowie odwiedzili mury niezwykłej szkoły, obfitującej w mnóstwo uczniowskich wytworów. Zostali uroczyście przywitani i oprowadzeni po pracowniach Plastyczniaka (widzieli pracownię ceramiki, malarstwa, fotografii i wiele innych). I nie będziemy ukrywać - zachwycili się tą szkołą. Natomiast współpraca z uczniami prowadzącymi warsztaty z kolażu zaowocowała stworzeniem pięknych prac, które będzie można obejrzeć już niebawem na wystawie w naszej szkole.
Dziękujemy za gościnę i liczymy, że jeszcze kiedyś będzie możliwość ponownego połączenia sił.