W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole, a dokładniej w auli PSP nr 29 w Opolu, odbyła się żywa lekcja historii. 25 października 2018 roku odwiedził nas Pan Michał Rychlicki, pasjonat i entuzjasta historii, który z dużą dawką poczucia humoru poprowadził przedstawienie poświęcone walce Polaków o wolność Polski. W pokazie udział wzięli uczniowie klas VI – VIII. Mieli okazję wcielić się w role Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego oraz poznać sekrety z ich życia codziennego. Pan Michał z wrodzonym sobie talentem potrafił zaangażować i zainteresować uczniów tematem, który dla nas Polaków jest niezwykle ważny. Po 123 latach niewoli udało się nam powrócić na mapę Europy i wywalczyć upragnioną niepodległość.