W tym roku "Día de la Hispanidad" obchodziły wspólnie klasy dwujęzyczne w Opolu, czyli uczniowie klas VIIb i VIIIc PSP15, klasy 1J PLOII oraz 3c PG10 pod opieką pań nauczycielek: Marii Sadloń, Katarzyny Zając oraz Anny Andrzejewskiej, Agnieszki Bączkowskiej i Laury Miera-Ruíz. Gospodarzem spotkania była klasa 1J "Dwójki", która przygotowała między innymi układ taneczny do La Gozadera - Gente De Zona. Uczniowie PSP15 zaprosili wszystkich do teatru w niesamowitą podróż po Hiszpanii i po niektórych krajach hiszpańskojęzycznych. Całość prowadził obecny Król Hiszpanii Felipe VI  oraz Królowa Izabela Kastylijska. Ponieważ obchodziliśmy Dzień Odkrycia Ameryki przez Krzysztofa Kolumba, i on zaszczycił swoja obecnością. Nie zabrakło również innych słynnych postaci hiszpańskich i hispanoamerykańskich. Poznaliśmy Don Kichota, Zorro, Pabla Picasso, Julio i Enrique Iglesias, Fridę oraz wiele innych wspaniałych osobistości. Ponadto klasa siódma zaśpiewała nasz ulubiony szlagier Alvaro Solera pt. "Sofia". Natomiast uczniowie PG10 zaśpiewali piosenkę pt. "Perdoname" oczywiście ze wspaniałą choreografią taneczną.. Były również występy solistek, zaśpiewały: Julia Smulska utwór z filmu „Coco” pt. „La Bikina”, Sonia Rup piosenkę A. Solera pt. "Volar" oraz w roli Shakiry wystąpiła Julia Röhrichi zaśpiewała przebój „Waka Waka”.

Honorowym gościem spotkania była iberystka, blogerka, vlogerka i tancerka z Wrocławia, pani Kaja Sadowska, która dla naszych uczniów przygotowała bardzo energetyczne warsztaty taneczne. Podczas wywiadu z panią Kają okazało się, że jest pasjonatką języków obcych, oprócz znajomości hiszpańskiego biegle posługuje się językiem angielskim, włoskim, francuskim, a także chińskim i koreańskim.

Ponadto uczniowie uczestniczyli w interesujących warsztatach językowych z panią Laurą Miera Ruíz, nauczycielem natywnym, oraz z panią Anną Andrzejewską, nauczycielką literatury i języka hiszpańskiego. Uczniowie PSP15 mieli okazję bliżej poznać uczniów sekcji dwujęzycznej "dwójki', którzy opowiedzieli im o swojej klasie i o możliwościach jakie daje nauka języka hiszpańskiego.