W ramach konkursu Opolskie EkoGranty nasza szkoła uczestniczy w szeregu działań z edukacji ekologicznej i selektywnej zbiórki odpadów.
W październiku sadziliśmy na naszym podwórku szkolnym drzewa w ramach akcji Święto Drzewa. W listopadzie zakładaliśmy klasowe kąciki wymiany przedmiotów. Był to Dzień bez Kupowania. W grudniu przeprowadziliśmy akcję edukacyjną przy Miejskim Punkcie Elektroodpadów, gdzie oddaliśmy odpady typu: płyty CD, baterie, ładowarki, żarówki. Przez cały okres konkursu zbieraliśmy plastikowe nakrętki od butelek PET, które zostały przekazane na rzecz Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dla Dzieci z Porażeniem Mózgowym. W marcu przeprowadziliśmy akcję zbiórki butelek PET i drobnych elektroodpadów. W ramach Światowego Dnia Wody odbył się konkurs na pracę plastyczną związaną z tą akcją. Od października do kwietnia  odbywały się wyjścia klas do Reużytkowni i ekolekcje w szkole. Na koniec w ramach Dnia Ziemi zadbaliśmy o naszą najbliższą okolicę szkoły.

Koordynator konkursu Agnieszka Wierzbicka