2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu inaugurujący Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu.Tego dnia organizowana jest akcja Zaświeć się na niebiesko zapoczątkowana przez amerykańską organizację Autism Speaks. Polega na niebieskiej iluminacji budynków i obiektów architektonicznych na znak solidarności i jedności
z osobami z autyzmem i ich rodzinami. W Polsce propagowana jest m.in. przez Fundację SYNAPSIS, coraz częściej do akcji włączają się także szkoły czy przedszkola.

Nasza szkoła także od wielu lat włącza się w obchody. W tym roku udowodniliśmy, że świecić na niebiesko można także strojem czy dodatkami. Uczniowie klas starszych przygotowali także i zaprezentowali w swoich klasach plakaty/prezentacje, w których wyjaśniali, czym jest autyzm i dlaczego właśnie kolor niebieski.