Obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji

W tym roku po raz kolejny włączyliśmy się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji, który odbywał się w dniach: 07-13.10.2019 r. Celem akcji jest integracja szeroko rozumianej społeczności szkolnej, czyli uczniów, nauczycieli oraz rodziców w działania na rzecz uczniów z dysleksją.

Już w poniedziałek 7 października na szkolnych korytarzach pojawiły się tablice z informacjami, co to jest dysleksja. Zorganizowaliśmy także akcję „Starsi czytają młodszym” - czytanie pierwszakom bajek sławnego dyslektyka – Hansa Christiana Andersena. Uczniowie zajęć korekcyjno-kompensacyjnych poznali  życiorysy wielu słynnych osób z dysleksją. Pragniemy podnieść ich poczucie własnej wartości, by uwierzyli, że również mogą wiele w życiu osiągnąć. Dodatkowo rodzice otrzymali pakiet materiałów dotyczących problemów dzieci z dysleksją oraz wskazówki do codziennej pracy z dziećmi w domu.