12 marca 2024r. w Filharmonii Opolskiej odbył się koncert jubileuszowy „Sukces to wspólne trwanie i działanie. Symfonia twórczości” z okazji XX-lecia działalności Stowarzyszenia Szkół Innowacyjnych Regionu Opolskiego. PSP 15 należy do Stowarzyszenia od początku jego powstania. Głównym zadaniem Stowarzyszenia jest wspieranie dyrektorów i nauczycieli we wszystkich działaniach na rzecz podnoszenia jakości nauczania i wychowania oraz poprawy pracy w szkołach regionu opolskiego.

Uroczystość uświetniło wielu gości, a wśród nich: p. Monika Jurek – Wojewoda Opolski, p. Andrzej Buła – Marszałek Województwa Opolskiego, p. Joanna Raźniewska – Opolska Kurator Oświaty oraz przedstawiciele samorządów gminnych i powiatowych województwa opolskiego. Jednak najważniejsi tego dnia byli uczniowie szkół należących do SSIRO. Podczas koncertu widzowie mogli podziwiać ich wspaniałe występy artystyczne. To była prawdziwa symfonia twórczości! Naszą szkołę reprezentowała Marta Gołąbek z kl. 7b w świetnym układzie choreograficznym z pomponami „ Bla, bla, bla, cha, cha,cha…”. Brawo Marta!