Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu w ramach projektu „Wspólna akcja segregacja” zorganizował konkurs na ekologiczny spot filmowy pod nazwą „Zielone Kadry”. W kategorii szkół podstawowych drugie miejsce zajął uczeń naszej szkoły Przemysław Borysewicz z klasy 5b, a trzecie miejsce Gabriel Tańczuk z klasy 5b. W ramach tego projektu MDK w Opolu zorganizował Festiwal Piosenki Ekologicznej. Do finału dostały się uczennice naszej szkoły: Amelia Bogacka 6c, Paulina Głogiewicz 6b i Jolanta Karaźniewicz 6d. Uczennice wystąpiły w konkursie w sali kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu w towarzystwie 18  osób z innych szkół. Konkurencja była ogromna, ale dziewczyny zaprezentowały się wspaniale. Paulina Głogiewicz otrzymała wyróżnienie.

Gratulacje dla wszystkich uczestników i wygranych. Myślę, że te działania będą zachętą dla innych.