Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pierwszej edycji Regionalnego Konkursu Plastycznego „Pejzaże miejsc”. Konkurs, skierowany był do uczniów siódmych i ósmych klas szkoły podstawowej, którego celem było zarówno rozwijanie talentów plastycznych, jak i rozbudzanie wrażliwości na piękno najbliższego otoczenia. Tegoroczny temat konkursu był  zaproszeniem do twórczego zaprezentowania malarskiej lub rysunkowej wizji miejsca, które nazywamy domem.  Patronat honorowy nad konkursem objął Marszałek Województwa Opolskiego, patronem medialnym przedsięwzięcia było Radio Opole.

21 kwietnia br. w Zespole Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego w Opolu, w artystycznym nastroju, wręczone zostały nagrody laureatom konkursu, a także zorganizowany został wernisaż pokonkursowy.
     Jest nam ogromnie miło poinformować, że w gronie laureatów znaleźli się nasi uczniowie klasy VIIb: Tobiasz Cierpka, który zdobył III miejsce oraz Maja Gorzkowska wyróżnienie. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody w postaci bonów podarunkowych Empik. Naszym artystom bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!