Mała Gwiazdka – Wielkie Serca, czyli  kolejna akcja Wolontariuszy Piętnastki

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

Nasza szkoła, pamiętając o Światowym Dniu Osób Niepełnosprawnych, postanowiła włączyć się w akcję Fundacji im. Julki Bonk „Walcz o mnie” polegającą na zbiórce potrzebnych darów dla podopiecznych fundacji. Chcemy „zaopiekować się” niepełnosprawnym Rodzeństwem spod Częstochowy- Patrycją (lat 10) i Kubusiem (lat 5) i przygotować dla Nich naszą Małą Gwiazdkę. Po skontaktowaniu się z koordynatorem akcji otrzymaliśmy listę potrzebnych rzeczy, które będziemy sukcesywnie zbierać do 4 grudnia.

A są to:

- chusteczki nawilżane,

- pampersy (rozmiar 6),

- nowe zabawki grające,

- płyny i proszki hipoalergiczne (do kąpieli, do prania, etc.),

- podkłady higieniczne.

Rzeczy można dostarczać do PSP 15 (do p. Natalii Szafrańskiej, do pokoju nauczycielskiego lub na portiernię), do PSP 29 (skrzydło PSP 15, do p. Agaty Tęczy-Tuszakowskiej, p. Ewy Partykowskiej, czy do pokoju nauczycielskiego).

Wierzymy, że z Państwa pomocą i z pomocą naszych uczniów uda nam się wywołać uśmiech na twarzach Patrycji i Kuby, a Ich Rodziców wspomóc choćby najmniejszym gestem – naszą Małą Gwiazdką.

Więcej informacji o akcji znajdą Państwo na stronie: Akcja Fundacji im. Julki Bonk  - nasza Mała Gwiazdka dla Rodzeństwa lub na  stronie fundacji: Fundacja im. Julki Bonk „Walcz o mnie”.

Natalia Szafrańska