1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

„Hej, hej zaczynamy! Czerwiec, pociąg i do Mielna gnamy...”

04

                W dniach 1 – 10 czerwca, jak co roku, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obozie naukowo-sportowym w Mielnie/Unieściu organizowanym przez Towarzystwo Szkół Twórczych. Podekscytowanie towarzyszyło naszym uczniom od samego wejścia do pociągu w Opolu, aż do dotarcia do OSW „Krokus” późną nocą. Mielno przywitało nas piękną pogodą i wspaniałym zapachem morza. Każdy dzień rozpoczynaliśmy porannym treningiem na plaży, aby naładować baterie na cały dzień warsztatów, rozgrywek i zajęć na plaży. Tegoroczny program był bardzo bogaty, bo oprócz stałych punktów, takich jak: warsztaty przyrodnicze, konkurs „Rzeźby na plaży”, konkurs matematyczny, konkurs sudoku, konkurs języka angielskiego, konkurs wiedzy ogólnej „Omnibus”, „Wielkie mieleńskie dyktando”, rozgrywki sportowe pojawiły się nowe ciekawe propozycje.

Największe emocje wzbudziła gra terenowa „Angielskie kodowanie” oraz konkurs piosenki obozowej, na którym nasza „Piętnastka” zrobiła furorę śpiewając piosenkę pt. „Obóz w Mielnie” do melodii „Hallelujah” Leonarda Cohena. Świetną zabawą i ciekawą lekcją języka polskiego i plastyki okazały się prezentacje znanych światowych baśni 5 lat później metodą teatru kamishibai. Śmiechom i owacjom na stojąco nie było końca. Co roku stałym punktem programu jest też prezentacja szkół, na której uczniowie chwalą się swoimi talentami i pasjami. Jak zwykle uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się doskonale tańcząc, śpiewając i pokazując inne talenty. Po uroczystym podsumowaniu obozu uczniowie wymienili się pamiątkowymi podpisami na koszulkach, uściskami i obietnicami, że spotkają się znowu za rok. Obóz był bardzo udany, o czym świadczyły łzy w oczach uczniów, gdy wsiadaliśmy do pociągu, by udać się w podróż powrotną do Opola. Dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznego obozu. 800 lat opola

Nasze sukcesy

logo Erasmus

Blog SKO

sko2

e_dziennik

baner vulcan 1

Partnerzy

bilingual future logo placowka partnerska PLYHE partner merytoryczny logo 2017

BIP

bip logo pomn1 grad