6 września spędziliśmy piękny dzień w otoczeniu niezwykłych osób. Uczestniczyliśmy w imprezie organizowanej na Placu Wolności w ramach Opolskich Dni Osób Niepełnosprawnych. Na miejscu przygotowano wiele atrakcji. Obejrzeliśmy występy taneczne i muzyczne, stoiska z pracami wykonanymi przez osoby niepełnosprawne. Obchodom towarzyszyła wszechobecna życzliwość, uśmiech i pogoda ducha. Nasza szkoła otrzymała puchar za coroczną obecność na uroczystości, a praca naszego kolegi z kl. 6a zdobiła scenę i bardzo podobała się uczestnikom imprezy. Podczas imprezy otrzymaliśmy słodki poczęstunek, różne gadżety, a do szkolnej biblioteki przywieźliśmy kilka ciekawych pozycji o życiu z niepełnosprawnością.

Atmosfera podczas uroczystości była bardzo pozytywna, wszyscy byli radośni i uśmiechnięci, bo integracja jest przecież przygodą, podczas której spotykają się ludzie z różnych światów, a jej znakiem jest właśnie uśmiech