W nawiązaniu do umowy podpisanej przez Wojewodę Opolskiego od 1 października 2018 r. przez cały miesiąc, na terenie województwa opolskiego będzie świadczona bezpłatna usługa leczenia stomatologicznego dla dzieci i młodzieży do lat 18. Dodatkowo prowadzona będzie edukacja oraz profilaktyka stomatologiczna zwłaszcza wśród pacjentów z małych i odległych od centrów miejscowości, w których jest utrudniony dostęp do dentysty. Harmonogram miesięcznego postoju mobilnego gabinetu stomatologicznego DENTOBUS podany jest na stronie internetowej www.nfz-opole.pl w zakładce aktualności. Mając na względzie dobro dzieci prosimy wszystkich dyrektorów szkół podstawowych i ponadpodstawowych o upowszechnienie powyższej informacji wśród rodziców celem umożliwienia kontaktu z mobilnym gabinetem stomatologicznym DENTOBUS..