15 listopada 2018 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu odbyła się gala finałowa oraz uroczyste podsumowanie XI edycji Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego „Sam nie palę i innym odradzam”. Organizatorami uroczystości była Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu. Patronat nad konkursem sprawował Opolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Konkurs fotograficzny „Sam nie palę i innym odradzam” w bieżącym roku szkolnym po raz pierwszy adresowany był do uczniów klas VI, VII oraz VIII szkół podstawowych.

Celem konkursu było edukowanie młodzieży w zakresie zysków płynących z niepalenia oraz zagrożeń wynikających z czynnego i biernego palenia. Podczas gali finałowej odbyło się uroczyste wręczenie nagród oraz wystawa prac fotograficznych. Z naszej szkoły do konkursu przystąpiły dwie osoby. Mikołaj Joks został wyróżniony w kategorii reportaż. Serdecznie gratulujemy.