11 listopada 1918 roku - ta data choć tak odległa, na zawsze pozostanie dla nas bardzo ważna i bliska. Co roku, dla uczczenia wydarzenia odzyskania przez Polskę niepodległości, wywieszamy biało-czerwone flagi, śpiewamy pieśni patriotyczne, pamiętamy o bohaterach, którzy polegli w walce o naszą wolność.
      Również w tym roku na budynku naszej szkoły dumnie powiewały flagi w ojczystych kolorach, w korytarzach pojawiły się piękne wystawy prac i plakatów. W holu budynku mogliśmy podziwiać również elementy stroju marszałka Józefa Piłsudskiego.
      W samo południe mury naszej szkoły rozbrzmiały dźwiękami hymnu państwowego, odśpiewanego w klasach przez całą społeczność szkolną, w ramach akcji „Niepodległa do hymnu”.

W tym roku każda klasa wspominała ten dzień także podczas lekcji, mając  możliwość wsłuchiwania się w piękne melodie i słowa pieśni, oglądania prezentacji, filmów i grafik, przenoszących nas do minionych czasów.
     Starsi uczniowie dodatkowo mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach historycznych, podczas których mogli sprawdzić swoją wiedzę z okresu I wojny światowej.
     Niezależnie od okoliczności, tak jak co roku, towarzyszyły nam te same emocje, wzruszenie i podziw dla tych, którzy oddali życie za naszą ojczyznę.